Slimība un veselība ārsta Edvarda Baha redzējumā

“Tik ilgi, kamēr Dvēsele un personība atrodas harmonijā, dzīve ir prieka, miera, laimes un veselības pilna”

Laimīgiem cilvēkiem – stipra imunitāte!

Laikā, kad pasauli arvien vairāk pāršalc ziņas par dažādu slimību rašanos un izplatīšanos, gribam atgādināt un padalīties, ko par slimību un veselību ir teicis pagājušā gadsimta ārsts, Baha ziedu terapijas pamatlicējs Edvards Bahs.

Viņš jau toreiz aizdomājās par to, kāpēc, piemēram, gripas epidēmijas laikā daļa cilvēku saslimst, bet daļai – ne silts, ne auksts, lai gan visi pakļauti daudzmaz vienādam inficēšanās riskam. Jūs teiksiet: “viss atkarīgs no tā, cik kuram spēcīga imunitāte”. Jā, protams, bet kāpēc vieniem tā ir stiprākā, vieniem vājāka?

Tas, ko Bahs secināja, bija – cilvēks saslimst tad, kad zūd viņa iekšējais līdzsvars, jeb līdzsvars starp Dvēseli un personību (tad, kad personība nespēj saklausīt, ko saka Dvēsele). Imunitāte ir tieši tik stipra, cik harmoniski, līdzsvaroti un laimīgi mēs jūtamies savā dzīvē, vai mēs no rīta ceļamies ar prieku un spēka pilni darboties un doties dzīvē, vai jau noguruši un īgni uz visu pasauli. Viņš īpašu lomu piešķīra cilvēku emocionālajai un domu pasaulei un tam, kā tā ietekmē cilvēku fizisko veselību. Savus pacientus viņš ārstēja balstoties nevis uz viņu fiziskajām izpausmēm (sāpes, augsta temperetūra, drebuļi u.c), bet gan to, kā pacients jūtas emocionāli un, kādas ir viņu domas un uzvedība slimošanas laikā. Katram psihoemocionālajam stāvoklim Bahs bija atklājis savu dziedināšanas līdzekli – augu, kura dabas dotais spēks palīdz atgriezt cilvēkā līdzsvaru, tādā veidā palīdzot atveseļoties arī fiziski. Piemēram, ja pacients izjuta bailes – viņam deva pērtiķmutītes līdzekli, ja viņš vilcinājās ar lēmumu pieņemšanu, jo bija apjuci, tad labs palīgs bija žultszālītes līdzeklis, ja pacients zaudēja cerību uz atveseļošanos, tad palīdzēja uleksa ziedu līdzeklis...

Pavisam 38 ziedu līdzekļi ir iekļauti Baha ziedu terapijā. Jau vairāk kā 90 gadus šī terapija visā pasaulē palīdz cilvēkiem atveseļoties gan fiziski, gan emocionāli. Priecājamies, ka šī terapija ir pieejama arī pie mums Latvijā un arvien vairāk cilvēku to novērtē uz izmanto savas veselības atgūšanā. Dabā ir viss nepieciešamais, lai mēs būtu veseli un laimīgi.

| 25-01-2021